Firma BALART sa prioritne zaoberá predajom a montážou interiérových a exteriérových dverí a zárubní, protipožiarnych dverí a bezpečnostných dverí. Kompletný servis zahŕňa nacenenie, predaj, zameranie, dopravu a montáž výrobkov, vrátane predpredajného dizajnového a technického poradenstva, záručný servis, poradenstvo pri údržbe.
 
V oblasti veľkoobchodného predaja dverí a zárubní sa firma sústreďuje na predaj dýhovaných dverí a zárubní jednak formou polotovarov (výrobky bez povrchovej úpravy či konečného opracovania pre stolárov), alebo formou výrobkov s konečnou povrchovou úpravou.
 
Čo sa týka maloobchodného predaja, firma je takisto oficiálnym zástupcom výrobcov ATVYN ,SOLO, MASONITE, LAMELLAND, INVADO, DRE, PORTA, KENDYDOOR, HORMANN, PORTA, BEDEX, SAPELI, POL-SKONE, MAVERICK, HRDINKA a ponúka kompletný sortiment týchto výrobcov vrátane montáže a servisu. Jedná sa predovšetkým o predaj laminátových, fóliovaných, dýhovaných a masívnych dverí a zárubní, ďaľej zlamovacích plastových dverí a príslušenstva. Veľmi zaujímavou časťou sortimentu sú interiérové posuvné dvere, ktoré sa svojimi estetickými vlastnosťami a schopnosťou úspory priestoru stali veľmi vyhľadávaným prvkom interiérov.
 
Firma takisto ponúka sortiment protipožiarnych vchodových dverí s bezpečnostným príslušenstvom a bezpečnostných protipožiarnych dverí z laminátu, alebo z dýhy s kompletným bezpečnostným príslušenstvom, odbornou montážou a poradenstvom.
 
Veľkoobchod a maloobchod s kľučkami na dvere, na okná a doplnkami stavebnostolárskeho charakteru zahŕňa sortiment firiem MP KOVANIA, COBRA, COLOMBO, MARIANI, SCHACHERMAYER, HOPPE, TWIN a ďaľších špičkových výrobcov zo štátov EU.