Kľučky a doplnky


Výrobcovia


Dvere a zárubne

 

DÝHA,FÓLIA,LAMINÁT, ALEBO MASÍV ?
Prvým kritériom pri rozhodovaní sa o kúpe nových dverí by mala byť kvalita výrobku. Dôležitým faktorom je spôsob použitia dverí, je veľký rozdiel medzi dverami vhodnými do bytov, či rodinných domov, alebo dverami frekventovane používanými v prostredí, kde je nutná ich vysoká odolnosť. Najlacnejšou alternatívou sú fóliované dvere, niekedy uvádzané aj ako drevodekor, či MDF. Tieto dvere sú určené predovšetkým do bytových interiérov , rodinných domov, či iných menej náročných interiérov. Ďaľšiu, o stupeň kvalitnejšiu triedu tvoria dvere laminátové, ktoré sú určené okrem bytov a rodinných domov aj do náročnejších priestorov, kde je vyžadovaná vyššia odolnosť povrchu, a sú pri bežnom používaní prakticky nepoškoditeľné. Osobitú kategóriu tvoria dvere technické kovové, ktoré sa používajú v extrémnych špecifických podmienkach a majú špeciálne vlastnosti podľa druhu použitia (odolnosť voči vode, požiarna odolnosť,dymotesnosť...). Dvere z masívneho dreva, prípadne dýhované dvere sú určené špecifickej kategórii zákazníkov, vyžadujúcich od dverí viac než len kvalitu a dizajn. Tieto dvere sú používané v prevažnej miere v bežných interiéroch ako sú byty, rodinné domy, firmy, reštaurácie a podobne s prihliadnutím na ich základnú črtu , ktorou je naturálny charakter dreva. Dvere z masívu a dýhy majú veľkú výhodu v tom, že sú repasovateľné, čiže povrch je možné na poškodenom mieste prebrúsiť a prelakovať. V našej predajni Vám radi poradíme aký materiál a typ dverí je vhodný práve pre Váš interiér. 

 

PREHĽAD SYSTÉMOV OTVÁRANIA DVERÍ - TYPY DVERÍ kliknite tuEXTERIÉROVÉ (VONKAJŠIE)

 • Dvere ERKADO exteriérové oceľové
  Poľský výrobca oceľových dverí ERKADO je špičkovým výrobcom oceľových dverí a zárubní, poskytujúci
  komfort vysokokvalitných dverí za skutočne veľmi prijateľné ceny. Technické vlastnosti dverí prevyšujú
  častokrát aj známe značkové konkurenčné výrobky, neustále investície firmy do inovácií so sebou
  prinášajú výsledok vo forme dlhej životnosti, nevšedného vzhľadu a komfortu v používaní počas dlhých
  rokov. Typy dverí zahrňujú od moderných dizajnových dverí s jednoduchými hranatými líniami až po
  tradičné, zdržanlivejšie tvary dverí. Výrobky dodávame v komplete s oceľovou, alebo ALU zárubňou ,
  bezpečnostným kovaním, bezpečnostnou vložkou a hliníkovým prahom. Hodnoty : súčiniteľ priestupu
  tepla od 0,62W/(m²·K) pre plné dvere, resp. 0,67W/(m²·K) pre dvere so sklennou výplňou Thermo
  HOT88) , ktoré dvere Erkado dosiahli v nezávislých testoch hovoria sami za seba a nenechajú Vás na
  pochybách, že Erkado reprezentuje vysokú kvalitu, ktorá nie bežná ani pri renomovaných značkách.
  Triedy vyhotovenia podľa hrúbky profilov Thermo 64, Thermo 78, Thermo HOT 78, Thermo HOT 88.
  Dodávame kompletne so zameraním, technickým posúdením, stavebným riešením aj s montážou.

 

 

INTERIÉROVÉ (VNÚTORNÉ)

 

  • Dvere ATVYN 
   Kvalitné interiérové dvere a zárubne od slovneského výrobcu dverí ATVYN sa vyznačujú najmä vysokou kvalitou prevedenia, nadštandardnou kvalitou zasklievacích rámikov a širokým sortimentom odtieňov laminátov nemeckého výrobcu EGGER. Na rozdiel od iných výrobcov ATVYN dokáže vyrobiť a dodať dvere v atypických rozmeroch bez toho, aby sa to dotklo ceny, čo je na trhu úplne ojedinelé a nám to dáva veľa možností ako pre Vás a pre Váš interiér vytvoriť riešenia na mieru. Výrobca ponúka klasické otváravé dvere, posuvné dvere, dvere do stavebných puzdier a zlamovacie dvere. Obložkové zárubne majú v štandarde širšie 80mm obložky oproti bežným 60mm, či 65mm. Na prianie zákazníka je možné vyrobiť obložky až do šírky 150mm, čo je výhodné najmä pri prekrývaní zle omietnutých otvorov, nezanedbateľný je aj masívny vzhľad takto širokých obložiek.Kvalita povrchov, rozmanitosť farieb a nadštandardné prevedenie dáva dohromady mimoriadne atraktívnu alternatívu v segmente laminátových dverí a preto je v poslednej dobe tak preferovanou nielen u slovenských zákazníkov.


  • Dvere SAPELI
   Široký sortiment dverí a zárubní od špičkového českého výrobcu SAPELI predstavuje veľké množstvo tvarov, povrchov a technických variant interiérových dverí a zárubní, kyvných dverí, posuvných dverí, vrátane dverí do stavebných puzdier JAP a ECLISSE, exteriérových dverí, protipožiarnych a bezpečnostných dverí a zárubní, či rôzne technické dvere od vodeodolných, cez dvere do špeciálnych priestorov ako sú napríklad RTG pracoviská až po dymotesné, zvukovo izolačné, či klima dvere. Dvere sú ponúkané v moderných aj v klasických odtieňoch fólií, CPL laminátov a drevennej dýhy, samozrejmosťou je výber rôznych typov skiel, možnosť obkladu kovových zárubní a veľa iného.
    
  • Dvere SOLODOOR
   Sortiment českého výrobcu SOLO Sušice obsahuje interiérové dvere a zárubne, protipožiarne dvere a zárubne, bezpečnostné dvere a zárubne, obklad oceľových zárubní, posuvné dvere,zárubne a posuvné dvere do stavebných puzdier ECLISSE a JAP, bezfalcové dvere, kyvné dvere (tzv.lietačky), protihlukové dvere, dvere v typizovaných aj v atypických rozmeroch. Všetky dvere sa vyrábajú v bohatej farebnej škále odtieňov z materiálov laminát CPL, alebo vysokotlaká fólia .


  • Dvere NEUDOORS
   Domáci trenčiansky výrobca NEUDOORS je to najlepšie, čo si môže klient z ponuky na trhu dverí vybrať. Špičková kvalita povrchových úprav, korpusy dverí z tzv. lamelového masívu, masívne náglejky na hranách dverí, magnetické zámky, to všetko je u NEUDOORS štandardom. Všetky riešenia sú šité na mieru každého projektu a sú vyrábané individuálne podľa predstáv klienta systémom kusovej výroby. Výrobca vďaka novým technológiám ponúka top európsku kvalitu dverí vyrobenú doma na Slovensku a vhodnú aj pre najnáročnejšieho klienta za veľmi férovú cenu.

  • Dvere HÖRMANN
   Či už klasické alebo moderné, biely lak alebo buk, so sklenenými prvkami alebo s aplikáciami z ušľachtilej ocele – Hörmann Vám ponúka presne také drevené vnútorné dvere, ktoré sa hodia k Vám a k Vášmu zariadeniu. Vnútorné dvere z dreva presviedčajú vysoko hodnotným vzhľadom a prémiovou kvalitou. Budete sa z nich tešiť mnoho rokov a pre Váš domov si tak doslovne zvolíte „dvere pre život“.
   Konštrukcia dverí a zárubne sa vyvíja v samotnej firme Hörmann. Táto sa vyrába v rámci riadenia kvality, ochrany životného prostredia, energií a bezpečnosti pri práci podľa normy DIN EN ISO 9001, 14001, 50001 a BS OHSAS 18001. Okrem toho vysokokvalifikovaní zamestnanci firmy Hörmann intenzívne pracujú na nových výrobkoch, na neustálom ďalšom rozvoji a vylepšovaní detailov. Tak vznikajú patenty a tiež samotná pozícia na trhu. Firma Hörmann takisto ponúka vysokokvalitné viacúčelové oceľové dvere či už protipožiarne, dymotesné, zvukotesné alebo bezpečnostné dvere

    
  • Dvere DOORNITE
   Český výrobca dverí DOORNITE(bývalý MASONITE) bol súčasťou americkej skupiny MIC, ktorá je najväčším svetovým producentom dverí a zárubní. Sortiment DOORNITE sa orientuje na fóliované a laminátové dvere a zárubne, v ponuke sú klasické jednoduché tvary dverí ako aj moderné designovo príťažlivé modely. Firma ponúka niekoľko zaujímavých farebných odtieňov, okrem klasických otváravých dverí aj dvere posuvné, dvere protipožiarne a bezpečnostné, obložkové zárubne klasické, obložkové zárubne a posuvné dvere do puzdra a vchodové masívne dvere. Dvere od DOORNITE predstavujú ekonomicky veľmi výhodnú variantu pri zachovaní vysokého štandardu kvality.

 

  • Dvere PORTADOORS
   Jeden z najväčších európskych výrobcov dverí a zárubní, poľská PORTA KMI v pozadí s americkými investormi ponúka asi najširší možný sortiment interiérových a exteriérových dverí a zárubní na európskom trhu. Na rozdiel od množstva poľských výrobcov orientujúcich sa na lacné a častokrát nekvalitné výrobky je PORTA špičkový producent fóliovaných, laminátových a dýhovaných dverí a zárubní, pýšiaci sa viacerými oceneniami na domácom aj na medzinárodnom trhu. Portfólio dverí obsahuje veľký výber klasických dverí konzervatívnych tvarov ako aj moderných designovo progresívnych dverí. Dvere a zárubne sa vyrábajú v niekoľkých desiatkách odtieňov podľa zvoleného materiálu. Tak fóliované, ako aj laminátové a dýhované dvere predstavujú špičku vo svojich segmentoch. Okrem klasických dverí sortiment zahŕňa aj protipožiarne, protihlukové, dymotesné, vode odolné, technické drevenné aj kovové dvere, exteriérové a bezpečnostné dvere. Všetky dverné krídla je možné na zákazku objednať aj v atypických rozmeroch, v ponuke sú aj prísvetlíky a nadsvetlíky. V oblasti priemyselných dverí určených pre vysokú záťaž je v ponuke viacero variant vysokoodolných dverných krídiel. Samozrejmosťou sú interiérové posuvné dvere, obložkové zárubne sa vyrábajú tak v klasickom, ako aj v oblom (SOFT) prevedení.

  • Dvere MASÍV a VCHODOVÉ PALUBKOVÉ
   Zateplené vchodové a vnútorné dvere z masívu z mäkkého dreva vhodné tak do pôvodných
   zárubní ako aj s novými rámovými zárubňami od tradičného českého výrobcu s dlhoročnými 
   skúsenosťami v oblasti výroby dverí z masívu. Dvere sú dodávané bez konečnej povcrchovej
   úpravy s možnosťou atypických rozmerov.

 

  • Dvere bezpečnostné a oceľové BEDEX
   Vynikajúce bezpečnostné dvere firmy MRB predstavujú skvelú voľbu na trhu s bezpečnostnými uzávermi. Jedná sa o jedného z prvých výrobcov pohybujúcich sa v segmente výroby bezpečnostných dverí na Slovensku a v Českej republike. Dvere od tohto výrobcu sú tou najlepšou voľbou pre každého, kto chce ochrániť svoj domov, kanceláriu, či firmu pred neželanou návštevou. Konštrukcia dverí, použité materiály a doplnky, ktoré firma poskytuje k uvedeným dverám, boli navrhované a vyrábané tak, aby kvalita namontovaného bezpečnostného uzáveru spĺňala najprísnejšie požiadavky trhu. Dlhoročné skúsenosti firmy MRB v spojení so školenými montážnymi pracovníkmi zaručujú zákazníkovi vysokú kvalitu výrobku aj montáže. Obrovskou výhodou dverí BEDEX oproti konkurencii je veľká vyriabilita dverí, ktorá umožňuje montáž bezpečnostných dverí do pôvodnej oceľovej zárubne, a takisto obnoviteľnosť povrchovej úpravy dverí . Firma MRB takisto ponúka širokú škálu oceľových protipožiarnych a plechových dverí.
   PLECHOVÉ DVERE
   OCEĽOVÉ PROTIPOŽIARNE DVERE
   NOVÁ TRIEDA CENOVO DOSTUPNÝCH BEZPEČNOSTNÝCH DVERÍ BEDEX


   Dvere POL-SKONE
  • je švédsko-poľská firma s výrobnými závodmi v Poľsku, ktorá sa zameriava na výrobu cenovo dostupných fóliovaných, laminátových a dýhovaných dverí. Dvere a zárubne od POL-SKONE spĺňajú prísne požiadavky na kvalitu a spolu s dverami firmy PORTA prestavujú to najkvalitnejšie, čo sa na poľskom trhu v oblasti dverí a zárubní dá vidieť. Sortiment tohto výrobcu sa sústreďuje na moderné dizajny dverí v prevedení fólia, laminát, dýha, alebo "LAMISTONE", či "SILKSTONE", čo sú povrchy s ochranným náterom proti zotretiu a pôsobeniu chemických prostriedkov. Široká škála ponúkaných dverí samozrejme obsahuje okrem klasických otváravých dverí aj dvere posuvné, skladacie (zlamovacie), posuvné do puzdra, alebo v poslednej dobe často dopytované posuvné dvere s priznanou krycou lištou tzv."garnižou" z hliníku.

 

  • Dvere INVADO
   tradičný poľský výrobca dverí a zárubní INVADO sídliaci v meste Ciasna ponúka veľmi pestrý sortiment dverí a zárubní, ktoré sú určené tak ekonomicky zmýšľajúcim zákazníkom, ako aj tým, ktorí hľadajú dizajnovo prekvapujúce riešenia. Sortiment zahŕňa tak fóliované ako aj laminátové a dýhované dvere a zárubne. Všetky výrobky INVADO spĺňajú prepísané normy, čo potvrdzuje aj certifikát ISO 9001:2009. Zvláštnosťou je technológia INVADO, čo je inovačný spôsob dýhovania dverí, ktorý spočíva v spojovaní dýhy mimo okraj polodrážky.Táto technológia má významný vplyv na estetický vzhľad konečnej úpravy, bezpečnosť používania ako aj dlhoročnú trvanlivosť.Okraje dverí vyrobené touto technológiou sú chránené voči odretiu a odlepeniu dekŕu a dlhšiu dobu si udržia pekný vzhľad. Okrem toho spájanie dýhy mimo polodrážku spôsobuje, že dvere INVADO sú bezpečné pre ruky detí aj dospelých.

 

  • Dvere DRE
   výrobca dverí DRE ponúka širokú paletu dverí a zárubní všetkých momentálne dostupných technických prevedení, je výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ekonomicky rozumné riešenia avšak bez straty nárokov na vysokú kvalitu. DRE ponúka častokrát vo svojich základných cenách riešenia, ktoré iní výrobcovia ponúkajú ako príplatkovú výbavu. Jedná sa o veľmi odolné a praktické typy dverí ako aj dizajnovo zaujímavé modely, čerpajúce svoj vzhľad z dizajnu talianskych výrobcov dverí.

 

  • Dvere ERKADO
   Poľský výrobca interiérových a exteriérových dverí je tradičným výobcom dverí s viac než štyridsaťročnou históriou výroby dverí.Vo svojom sortiemente sa zameriava predovšetkým na výrobu rámových interiérových dverí a oceľových exteriérových dverí vyznačujúcich sa dizajnom
   a kvalitou porovnateľnou s európskymi štandardami. Ponúka dvere jedno aj dvojkrídlové,
   posuvné do puzdier, alebo posuvné na stenu, protipožiarne dvere, ale aj klasické sendvičové
   dvere.

 

  • Dvere MAVERICK 
   Ďaľší slovenský výrobca dverí MAVERICK ponúka dvere a zárubne z lacnejšej fólie viacerých odtieňov, ako aj laminátové dvere a zárubne v atraktívnych odtieňoch, spĺňajúcich náročné kritériá súčasného klienta dverí. Dvere môžu byť klasické otočné, posuvné na stenu, alebo posuvné do stavebného puzdra, takisto môžu byť bezfalcové do pôvodných oceľových panelákových bezfalcových zárubní, tzv."kersiek". Dodacie lehoty sú podľa vybraných materiálov veľmi priaznivé, v extrémnych prípadoch dokonca len niekoľko dní (fólia).  • Lamelové plastové dvere
   Jednoduché zlamovacie plastové dvere sú ekonomicky výhodnou alternatívou predelenia priestoru všade tam, kde by klasické otváravé, či posuvné dvere z priestorových dôvodov nemohli byť umiestnené. Dvere sú k dodaniu do cca 1 týždňa, vyrábajú sa v rôznych farebných odtieňoch imitujúcich prírodné dreviny a môžu byť plné, alebo presklenené podľa Vašej voľby rôznym počtom skiel s rámikmi.
   Dvere LUX - farby a sklá
   Dvere STANDARD - farby a sklá